Katter iFokus

Katter

Etiketter: tillbehörutrustning
Läst 1975 ggr
dragonstar
0

Pris på Transportbur och toa?

Hej, var inne på Djurmagacinet här i går och dom har erbjudande på Katt tillbehör såsom toalåda och transportbur. Jag funderar på att sakffa katt och överväger nu att köpa detta i förväg och om inte annat sälja vidare det.

Så var tycker ni man kan rimligt betala för en transportbur och en Toalåda( med lock)?

Snabba svar är uppskattat.

To the world you may just be one person but to one person you may be the world.

MonicaLagerquist
0
#1

Det går att hitta transportburar för en dryg hundring och likaså toalåder med huv för samma peng.Men sen finns det ju bättre och sämre sorter.Jag föredrar att köpa en "bättre" beg transportbur än en ny av ett billigt märke.

Stolt ägare till tre La permer

Cheapo
0
#2

Kolla in dessa sidor så kan du jämföra lite mera;

Transportbur

Toalåda

Glad

dragonstar
0
#3

Har ni då förslag vart man kan hitta bra begagnat? för jag har kollat blocket och det finns inte mycket där, känner inte att jag vil åka jättelångt för det.

Kan ju passa på att fråga priserna på en påse Royal Canin Sterelised 10 kg för det värkar vara olika på olika ställen?

To the world you may just be one person but to one person you may be the world.

MonicaLagerquist
0
#4

Här kan du se vad dina grannar säljer.Annars är loppismarknaden ett bra tips.

http://www.hoodboard.com/

Stolt ägare till tre La permer