Katter iFokus

Katter

Etikettertillbehörutrustning
Läst 835 ggr
dara
0

kattens favoritleksaker???

Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.

skulle vara spännand att se vilka leksaker era katter föredrar…Skrattande  skicka gärna en bild också…

min katt älskar sin långa "mus" det är en leksak av pälls som har ett mushuvud med en lång platt kropp…

 på bilden sover anni lilith med sin leksak, hon blev så trött av att leka att hon somnade med leksaken i höksta hugg (vi var och hälsade på mina föräldrar i jämtland)

karins
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#1

Ludde gillar sin virkade Datamus, från kks. djurshop…..love.Kyss

kemikal
0
#2

Pluto älskar min mobil, pennor, Lypsyl… Eftersom vi försöker hålla sådant bort från honom, så har han även kattleksaker. En tygmus, en pälsboll och en skrammelkula kan vara roliga. Men han leker med det mesta vid olika tillfällen.

De andra är egentligen inte så mycket för leksaker. Snören funkar, och när vi hade en leksak på pinne ("fiskespö") gillade Kisse att leka med pinnen. Annars kan de ibland få för sig att leka med något, men har väl inte direkt några speciella favoriter. Lillan gillar papplådor, att ligga på och krypa in i, men just nu har vi ingen.