Katter iFokus

Katter

Etikettallmänt-kattprat
Läst 3067 ggr
MarHai
0

Stolt över min katt

Inbäddat innehåll kan använda tredjepartscookies och spårningsskript.

Flera gånger har Bertil lyckats klättra upp i detta träd men inte kunnat ta sig ner själv. Alla dessa gånger har vi fått plocka fram stora stegen och klättra upp och hämta honom. Detta hände så många gånger så vi tillslut lät stegen stå kvar.

Nu har han varit skötsam i några månader, men idag när jag gick ut så ser jag att han sitter där igen. Ropar då på honom(och berättar hur korkad han är och att han kommer att få sitta där i flera timmar eftersom stegen inte är hemma).
Då reser han sig upp, sträcker på sig, och börjar sedan klättra ner själv! Hade min kamera med mig och jag var tvungen att filma, annars skulle ingen i familjen tro migTungan ute

Min duktiga lilla tjocksson!

/Martina, sajtvärd på kanin.ifokus
Solbackens kaniner
Uppfödning av Holländsk kanin

loppan007
0
#1

vilket högt träd =D

Josefa
0
#2

Hihi, vad han har lurat dig. Det har han kunnat hela tiden, men velat sätta er i arbete.

AgnetaB
0
#3

Va duktig han var o högt!

[Daisy-Moa-Elsa]
0
#4

sicken kisse, lura matte och husse när han kan så fint klättra ner

chilisalsa
0
#5

Så länge dom förstår att man måste backa ner så kan dom nog klättra ner för allt dom kan klättra upp i skulle jag tro ?

Dent fins visst en ras som kan klättra med huvudet neråt… men bara i träd och liknande och i spiral nedåt…

Medarbeterare på Kost

IceJossan
0
#6

Mina grabbar klättrar också ner sådär :)

Katzuki
0
#7

#5 har för mig att det är skogisarna som klättrar ner i spiral :)

Mvh, Sara

S*Capsicum's, www.capsicumcats.se

Medarbetare på Norsk Skogkatt iFokus