Katt söker nytt hem
Hej, hjälper till att leta hem till en 6 årig huskatt.
En snäll och mysig huskatt är i behov av nytt hem, ganska akut. Inga problem med katten, utan det är ägarens förändrade förhållanden som gör att dom inte kan ha kvar den. Det är en kastrerad honkatt, van vid hundar (älskar hundar hon känner). Väldigt kelig, men sitter helst inte i knät längre stunder, därremot brevid i soffan. Hon går inte på bord och bänkar. Älskar att ligga i fönstret. Idag lever katten som inne/utekatt och gör mesta av sina behov ute, men går även på låda inne. Har tidigare varit enbart innekatt och hon trivs bra med vilket som.
Medarbetare på westernridning.ifokus
Intresserade kan höra av sig till mig via PM eller socker89@hotmail.com
Medarbetare på westernridning.ifokus
Jag tror du gör lättare i att annonsera på Hittekatter - vill minnas att annonsering inte är tillåten här.
Sätt in en annons på Blocket. det är bättre än man tror.
The Owls are not what they seem
de ska va gôtt å leva, annars kan de kvitta.....
Jag har lagt in annonser på flera ifokussajter, bla hittekatter. Är det inte tillåtet att annonsera här så får väl sajtvärd/medarbetare ta bort tråden.
Medarbetare på westernridning.ifokus
Nä,men jag menar BLocket! Det kostar visserligen, men det kan det vara värt. har du en bild kostar det 50 kr och har du fler, så kostar annonsen 70 kr. Vi har bara haft positiva erfarenheter, man väljer ju själv. MEn det gäller att uppdatera annonsen, efter 14 dagar, om det inte hänt något.
The Owls are not what they seem
de ska va gôtt å leva, annars kan de kvitta.....
#5 Jo men nummer 2 skrev om att jag iställer skulle lägga in på hittekatter så jag svarade på det, hade inte sett ditt inlägg om blocket när jag skrev. Dessutom är jag inte intresserad av att betala pengar för annonsering, det får ägaren stå för själv. Jag hjälper bara till att annonsera här eftersom jag är medlem på iFokus.
Medarbetare på westernridning.ifokus
JAJA, tänkte bara, att man kanske ville göra en god gärning. MEn om man inte bryr sig om katten alls, så är ju förstås 50 kr väldans mycket pengar…….
The Owls are not what they seem
de ska va gôtt å leva, annars kan de kvitta.....
Jag låser denna nu med hänvisning till djurannonser.ifokus.