Katter iFokus

Katter

Etikettertillbehörutrustning
Läst 6795 ggr
[Norrbysa]
0

Säljer kattvagn

Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.

Om någon är intresserad så säljer jag en av mina kattvagnar nu. Jag behöver pengar inför min flytt. Har tänkt mig 800 kr.

Vagnen köpte jag i November 2008 från Tyska Ebay och jag har inte använt hjulen utomhus en enda gång!

Jag köpte den när mina katter var små men när våren kom och det var dags att använda vagnen, så var mina 2 sötnosar alldeles för stora för vagnen. Jag visste inte att jag hade sådana jättekatter! Två vanliga katter får säkerligen plats i vagnen utan problem.

Nu har jag köpt en större vagn och behöver därför inte denna längre. Den har stått i mitt vardagsrum och agerat sovplats för mina katter ett tag så det finns en del skönhetsfel på tyget och en av knapparna har lossnat lite. Annars är vagnen i gott skick.

SPECIFIKATIONER:
- Öppen storlek: 80 x 45 x 97cm
- Ihopvikt storlek: 85 x 45 x 20 cm
- Hjulmått: 14.5cm/16.5cm (Bakre hjulen har broms)
- Bär upp till 13 kg
- Mörkrött tyg
- "Latte-hållare" och krok för tex. handväska
- Smidig att fälla ihop, tar liten plats
- Uttagbar dyna med avtagbart överdrag
- Förvaringsmöjligheter under vagnen
- Många olika öppningsmöjligheter
- Främre öppningen går att ta bort helt
- Fäste för koppel/sele på insidan

[Norrbysa]
0
#1

Jag har tidigare recenserat denna vagn när jag köpte den:

Länk till den tidigare tråden.