Här är Freja
Hej allihoppa,
Har inte haft tid att skriva hur det gått med lilla Freja. Hon har nu bott hos oss i 1 vecka och tre dagar. Freja är underbar och totalt orädd. Hon gömde sig inte alls när vi kom hem med henne, hon låg istället i sängen och spann högljutt. Slängde sig på rygg och ville bli klias på magen. Hon låg tryggt i både min och Niklas famn på en gång.
Hennes första möte med killarna gick bra. Julius var sur och reste ragg och fräste på henne. Men den som tog det hela ABSOLUT bäst var Charlie. Han gick efter henne och kikade på henne hela tiden. Inte alls arg. Det gick otroligt fort att få dem att bli vänner. Vi hämtade henne på fredagen och redan på måndagen så busade de innan vi gick till jobbet. Julius har nu blivit avlastad. Vilket vi ville då Charlie ibland var för busig för honom. Men nu har han hittat sin jämlike - lilla Freja!
Här är vår lilla älskling.
Bilden är tagen dagen efter vi hämtat hem henne. Hon morrade här på Julius när han kikade på henne. Hon är en riktigt tuff liten tjej!!
ÅÅÅH vad söt! :D Är det en oriental?
Japp en liten oriental. Helt förälskad i rasen. :)
åh vad söt! tyckte först det såg ut som en liten nalle 
Nämen. Vilka öron! :) vad är det för färg förresten?
Ah farlig tråd för en orientalälskare som mig :D någon gång i framtiden vill jag mer än gärna ha en men bengalen fick gå före :)
S*KungsgardenCats Origin of Zakouma
S*KungsgardenCats Qiss Me Prince Milo
Tack allihoppa! Hon är fantastisk i temperamentet!!!
#5 Hon är lilasköldpadd-bicolour :)
#6 haha, samma för mig fast tvärtom. Tycker bengaler är så OTROLIGT vackra!!! men för mig blev det sia och oriental. :P
Ååh, alltså jag älskar att det ser ut som att dom ska flyga iväg när som helst! ;D Låg två vuxna orientaler ute för omplacering på blocket för något år sen men då hade jag precis skaffat min bengalhona (fodervärd) och hade två katter sen innan så det fick räcka.. Men jag var bra sugen! 
#7 Haha, jag förstår dig helt i ditt val
dock är jag såå stolt ägare till min 12 veckors bengalbebis
Vilken tur vi har som hittat våra pälsklingar!
#8 HAHAH… Du verkar också falla för öronen precis som mig 

S*KungsgardenCats Origin of Zakouma
S*KungsgardenCats Qiss Me Prince Milo
Gudomligt söt o då gillar jag pälsade katter !
Oj vad söt! Hade gärna skaffat mig en oriental om de inte vore för allergin. Gärna en bengal med för den delen :P
Men cornish är min grej tydligen :D
Jaaaa men man blir ju nästan kär i alla katter. Och raskatterna har oftast det speciella utseendet :) Men vi har sagt att tre räcker nu…..
Och tack alla ni. Vill inte att hon växer i öronen, hon är så myyysig i dem. :P