07 - BildtrÄdar & Videoklipp

Hej hej! đŸ‘‹đŸ»

2020-02-08 11:50 #0 av: Catmum

Hej vi heter Weasley (orange) och Watson och Àr 5 mÄnader. TvÄ hÀrliga tjejer med helt olika personligheter.

Watson gillar godis, tv-tittande, nya mĂ€nniskor, bollar, torrfoder, kel och att springa runt pĂ„ balkongen. Alltid framĂ„t och ibland lite för rastlös för att gosa med matte â˜ș

Weasley Ă€r lite mer försiktig men tuff nĂ€r det vĂ€l gĂ€ller. Älskar att brottas med Watson, sova i knĂ€t, bita i mattes hĂ„r och slicka i ansiktet. Föredrar blötmat, ratar godis och mĂ„r bĂ€st under soffan nĂ€r nya lĂ€skiga mĂ€nniskor kommer pĂ„ besök.

Matte började förra Ă„ret, efter att ha gĂ„tt igenom en tuff separation, fundera pĂ„ om katt kanske vore nĂ„t? Och vi ser till att hon inte Ă„ngrat sig en sekund! Matte har i mĂ„nga Ă„r himlat med ögonen Ă„t folk som behandlar sina djur som mĂ€nniskor - nu sitter hon hĂ€r och skriver inlĂ€gg i vĂ„ra namn! 😏🙈 TĂ€nk att man kan bli sĂ„ förĂ€ndrad. Hon har aldrig varit intresserad av djur innan men nu gör hon allt för oss!

Som nya pĂ„ forumet ville vi bara presentera oss och sĂ€ga hej! đŸ‘‹đŸ»

Nafs och slick frĂ„n Watson och Weasley! đŸŸ

AnmÀl
2020-02-08 12:33 #1 av: OberonsMatte

Kul att ni hittat hit, ni Àr varmt vÀlkomna! Tummen upp

SajtvÀrd Katter iFokus

AnmÀl
2020-02-08 12:36 #2 av: eskils

Hej hej! Vinkar

Ujujuj vilka smĂ„ sötnosar, vĂ€ldigt fina bilder! KĂ€r

Har den ena en body pÄ sig pÄ en av bilderna?

AnmÀl
2020-02-08 12:58 #3 av: Catmum

Ja hon opererades och hatade den dĂ€r dumma bodyn. Men var sĂ„ fint att se Weasley ta hand om henne lite extra under de jobbiga dagarna đŸ˜»

AnmÀl
2020-02-09 13:59 #4 av: Catmum

Tack 😊

AnmÀl
2020-02-11 17:14 #5 av: wildfire

VĂ€lkommen till i fokus och vilka underbara katter du har  KattHjĂ€rtaKatt

AnmÀl
2020-02-11 21:08 #6 av: S.L

Varmt vĂ€lkommna super fina busar ❀
Ps visst Ă€r det bra med slavarmattar 😜

AnmÀl
2020-02-11 21:46 #7 av: MonicaLagerquist

Hejsan đŸ˜ș

S*BlÄ Katten Cornish Rex och La Permuppfödning.

AnmÀl
2020-02-13 07:27 #8 av: Soligajag1

Hejsan !  

Vilka sötnosar ! Katt VĂ€lkommen hit ! SĂ„ fina bilder du har pĂ„ dina goĂĄ kissar ! 

Kram // Knatte o Tjatte heter mina 2 kissar , dem Ă€r bröder och 11 Ă„r , , blir t.om 12 nu till sommaren.  

HH Glad 

AnmÀl
2020-02-13 10:24 #9 av: Magi-cat

Vilka hĂ€rliga bilder! KĂ€r

"Freden mĂ„ste komma först. Gör den inte det min vĂ€n, kommer inget efter den." (Tage D.) 

AnmÀl
2020-02-14 17:15 #10 av: Catmum

Tack allihop! HĂ€r kommer min nya favoritbild pĂ„ Watson 😍

Älskar dessa smĂ„ sĂ„Ă„Ă„ mycket!! KĂ€nns hĂ€ftigt att fĂ„ upptĂ€cka nĂ„t nytt nĂ€r man Ă€r över 30: kĂ€rleken till djur! ❀

AnmÀl

Det finns en till kommentar till den hÀr diskussionen. Den Àr bara synlig för medlemmar pÄ iFokus. För att lÀsa kommentaren, logga in eller registrera dig pÄ iFokus.