# Shoppingkatten
Author: linda88

Idag fick Perry följa med o shoppa. Typ de bästa han vet. Inne på arken zoo blev lyckan total för där fanns ju massor som ville klappa och en söt golden retriver som vill pussas. 

Han brukar även följa med mig och hundarna ut på promenader och till badklipporna elelr varför inte sitta på en bänk i stan och kolla på folk.

Perry är innekatt och får aldrig gå ut själv så jag tycker det känns bra att kunna ta med honom så han får se sig lite om i världen.

Letade efter en ras som verkligen är social och är så glad att jag valde burma och Perry är min lilla ögonsten och coola kille :)

Gillar era katter att följa med er till olika ställen och vilken ras är det?

## Comment 1
Author: fvanilla

Min egna burma är lite blyg på offentliga platser, men min siames går runt och charmar allt och alla när vi går ute i sele och i djurbutiker!

## Comment 2
Author: [Borttaget]

Min yngsta britt var med på kattens dag förra året på en zooaffär och han hade inga problem med att trivsas.
